سقف کاذب با میلگرد و رابیتس

سقف کاذب با میلگرد و رابیتس

سقف کاذب با میلگرد و رابیتس یکی از پرطرفدارترین سقف های کاذب به حساب می آید. این نوع سقف در طرح های مختلف قابل اجرا است. توجه داشته باشید که اجرای این نوع سقف ریزه کاری های زیادی دارد. بنابراین اجرای این نوع سقف کاذب کار هر کسی نیست. شما باید از فرد متخصص و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. در این مطلب همراه وب آهن باشید.

تعریف سقف کاذب

سقف کاذب در واقع پوششی جهت پوشاندن خود سقف یا تاسیسات زیر سقف است. انواع مختلفی از سقف کاذب وجود دارد. قبل از اجرای سقف کاذب باید زیرسازی مناسب انجام شود. سپس با استفاده از آویز سقف ساز را به سقف کاذب متصل می کنند. در نهایت با پوشش خاص روی سقف را می پوشانند. برای زیباسازی سقف کاذب می توان از فرمت های مختلف استفاده کرد.

معرفی سقف کاذب رابیتس

سقف کاذب انواع مختلفی دارد. یکی از معروف ترین سقف های کاذب، سقف کاذب رابیتس است. سقف کاذب رابیتس از توری گالوانیزه ساخته می شود. استفاده از این نوع سقف کاذب بیشتر در معماری کلاسیک کاربرد دارد. سقف کاذب با میلگرد و رابیتس علاوه بر زیبایی از استحکام بالایی برخوردار است.

رابیتس چیست و چه کاربردی دارد؟

سقف کاذب رابیتس
سقف کاذب رابیتس

منظور از رابیتس همان تور فلزی بکار برده شده بر روی سقف های در حال ساخت می باشد. از کاربردهای مختلف رابیتس می توان به سقف کاذب و پوشاندن تاسیسات، اتاق خواب، سقف پذیرایی، سقف آشپزخانه، پارکینگ، پوشش تیرآهن ها، پوشش بتن سیمانی، گچ کاری و گچ بری ها، مجسمه سازی، نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی اشاره کرد.

مزایای نصب سقف کاذب با میلگرد و رابیتس

از مزایای سقف کاذب با میلگرد و رابیتس می توان به سرعت اجرای مناسب اشاره کرد. این نوع سقف کاذب برای طرح های متنوع قابل اجرا است. زیبایی و مقاومت بالا از دیگر مزایای این سقف کاذب به شمار می آید.

مراحل ساخت سقف کاذب با میلگرد و رابیتس

مراحل ساخت سقف کاذب با میلگرد و رابیتس نیازمند دقت، تجربه و مهارت است. قبل از هر کاری باید میلگردهای آویز بر روی سقف اصلی نصب شوند. با خط تراز مقادیر اضافه ی میلگردهای آویز باید برش داده شوند. سپس جوش زدن نبشی‌های باربر به میلگردهای آویز و شکل‌دهی طرح سقف کاذب با اتصال میلگردهای فرعی به نبشی‌های باربر با دقت بالا و توسط فرد متخصص انجام می گیرد. پس از انجام این مرحله باید با استفاده از سیم های گالوانیزه توری رابیتس را به میلگردهای فرعی متصل کرد. تراز بودن سقف باید کنترل شود. در نهایت باید حفره های توری رابیتس اندودکاری شده و پس از اجرای نور مخفی گچ‌کاری سقف و طرح نهایی گچ‌کاری انجام شود.

نکات مهم در خصوص داشتن سقف رابیتس

برای داشتن سقف کاذب با کیفیت باید به سه اصل مهم از قبیل انتخاب طرح مناسب با فضا، رعایت نکات اجرایی و رعایت شرایط نگهداری مصالح توجه ویژه داشت. بهتر است برای انتخاب طرح با یک طراح با تجربه مشورت کنید. طراح متخصص و مجرب با  استفاده از احجام مختلف و ترکیب متریال، مناسب‌ترین و هماهنگ‌ترین طرح را با فضای مورد نظر شما ایجاد می کند.

قیمت سقف کاذب رابیتس

سقف کاذب
سقف کاذب

قیمت سقف کاذب رابیتس با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود. از هزینه های موثر می توان به هزینه های زیرسازی سقف کاذب و جوشکاری، هزینه رابیتس کاری، دستمزد گچ سفید سقف و قیمت متریال مصرفی اشاره کرد.

چرا از سقف کاذب استفاده می کنیم؟

دلایل اجرای سقف کاذب با میلگرد و رابیتس شامل زیبا سازی سقف، پایین آوردن سقف، کاهش مصرف انرژی، عبور دادن مجاری و لوله ها از زیر سقف است. اجرای این نوع سقف کاذب زیبایی خاصی به فضای شما می بخشد. به همین دلیل نصب انواع مختلف سقف کاذب مورد توجه اغلب افراد قرار گرفته است.

 

بیشتر بخوانید: کاهش قیمت میلگرد در روز های آینده

Rate this post
admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *